Rejestracja konta, której wymagają legalni bukmacherzy, wiąże się z podaniem szeregu informacji o sobie, którymi muszą podzielić się przyszli gracze. Umówmy się. Nikt za bardzo nie lubi dzielić się swoimi danymi osobowymi. Nie tylko ci, którzy zawierają zakłady bukmacherskie, ale też ci robiący przez internet zakupy czy w inny sposób korzystający z sieci, starają się (a przynajmniej powinni) racjonalnie gospodarować udostępnianiem swoich danych. Jednak rejestracja nie jest tylko zwykłym wymogiem, którzy wprowadzili sami legalni bukmacherzy. To nakaz ustawowy do którego dostosowują się bukmacherzy. Bonus powitalny ma nieco przykryć niedogodności związane z podawaniem informacji o sobie. Oczywiście, nie jest to jedyny powód przyznawania promocji i bonusów, w których tak dobrze czują się niemal wszyscy bukmacherzy. Bonus na start, bonus powitalny, bonus od depozytu, zakład bez ryzyka – to tylko część promocji, którymi kuszą bukmacherzy. Bonus powitalny swoje korzenie ma w początkach działalności bukmacherów internetowych, bo to oni są najbardziej aktywni na tym polu. Dlaczego akurat oni przyznają bonus? Bukmacherzy internetowi muszą borykać się ze znacznie większą konkurencją niż ci, którzy prowadzą działalność stacjonarną. Bonus u bukmachera to przecież nic innego jak próba walki o klienta, który nie wychodząc z domu ma do dyspozycji wszystkich legalnych bukmacherów w Polsce.

Legalni bukmacherzy. Bonus na start

Przyjrzyjmy się zatem czym kuszą bukmacherzy. Bonus na start to podstawowa forma przyznawanego bonusu. Czym się charakteryzuje? Jest to najczęściej promocja bardzo mocno powiązana z dokonaniem pierwszego depozytu. Jeśli gracz zdecyduje się na wpłatę na konto bukmachera (i wcześniej w procedurze rejestracji wyrazi wolę na skorzystanie z bonusu) to może liczyć na to, że co najmniej taką samą kwotę otrzyma od firmy bukmacherskiej. Z reguły bukmacherzy przelewają kwoty do 500 zł pierwszego depozytu, choć zdarzają się tacy legalni bukmacherzy, którzy podwajają wyższe stawki. Dostaliśmy pieniądze na saldo bonusowe i możemy przelać je na swoje konto w banku? Niestety, nie jest tak łatwo, bo jeszcze musimy obrócić przyznany bonus. Bukmacherzy nie dają nam nic za darmo. Obrót to najważniejszy punkt w regulaminie, który charakteryzuje każdy bonus. Zakłady bukmacherskie i obrót bonusem to świętość, której dochowują wszyscy bukmacherzy. Obrót polega na tym, że każdy gracz musi zagrać za całą stawkę przyznaną w bonusie (a często w połączeniu z pierwszą wpłatą) od czterech do ośmiu razy. Tak zagrane zakłady bukmacherskie z regułą mają minimalny kurs na poziomie od 1,90 do 2,20 i najczęściej muszą składać się z co najmniej trzech zakładów. Przykład? Jeśli wpłacimy 200 zł, a bukmacher przyzna nam kolejne 200 zł w bonusie, ale wymaga czterokrotnego obrotu bonusem i pierwszym depozytem, to żeby wypłacić wygraną musimy zagrać kupony za łączną kwotę 1600 zł (400 zł x 4) po minimalnym kursie wskazanym przez bukmachera. Oczywiście, jeśli uda nam się zrealizować taki bonus to bukmacherzy będą musieli wypłacić nam dość sporo pieniędzy. Jednak tutaj jest haczyk. Gra kuponów akumulowanych jest dość ryzykowna i bardzo często nie kończy się sukcesem. Bukmacherzy regulaminami bonusów wymuszają od swoich graczy niekorzystne zawieranie zakładów i niejako uczą mniej doświadczonych klientów, że taka gra może przynieść im duże zyski. Doświadczeni gracze wiedzą jednak, że taka gra rzadko przynosi sukces. Lepiej grać kupony singlowe. To nie oznacza, że bonus u bukmachera jest nieprzydatny. Jeśli rzeczywiście uda nam się dokonać obrotu to gracze zyskują całkiem sporą sumę pieniędzy na dalszą grę i do tego dość dobrze poznają ofertę bukmachera. Jednak po wykonaniu obowiązku związanego z obrotem gracze powinni zacząć grę dużo mniej ryzykowną.

legalni bukmacherzy

Legalni bukmacherzy. Darmowy zakład

Co jeszcze proponują bukmacherzy? Bonus bez depozytu, to propozycja dla tych, którzy zanim wpłacą pieniądze na konto bukmachera, chcieliby poznać ich ofertę nie ryzykując swoich środków. Bonus bez depozytu bukmacherzy przyznają nieco mniej chętnie i na pewno nie możemy liczyć na przelewy liczone w setkach złotych. Najczęściej jest to kwota do 20 zł, którą możemy zwykle postawić tylko na jeden zakład. Z reguły bukmacherzy i w tym wypadku ustawiają minimalny kurs i minimalną liczbę wydarzeń, a jeśli nasz pierwszy kupon „bez ryzyka” się powiedzie to i tak trzeba będzie obrócić kwotę, którą dostaliśmy. Na podobnych zasadach co w przypadku bonusu na start.

Co prawda nic nie tracimy nawet jeśli przegramy taki zakład, ale trzeba pamiętać, że zgadzając się na otrzymanie takiego zakładu najczęściej musieliśmy zgodzić się na przetwarzanie naszych danych osobowych przez bukmachera. Możemy taką zgodę wycofać, ale w praktyce mało kto to robi i bukmacher ma całkiem sporą wiedzę o nas. Na pewno wykorzysta to wysyłając nam sprofilowane reklamy i będzie szukał sposobów, żebyśmy wpłacili pieniądze na jego konto.

Legalni bukmacherzy. Inne promocje

Niektórzy bukmacherzy wykorzystują nasze dane i przyznają nam okolicznościowy bonus urodzinowy. Bukmacher, który ma w swojej ofercie taką promocję z reguły wykorzystuje do tego „zakład bez ryzyka” i przelewa na nasze konto bonusowe niewielką kwotę na zakład.

Bonus u bukmachera to nie tylko bonus na start czy bonus bez depozytu. Bukmacherzy mają szereg sposobów, żeby zachęcić nas do gry. Oferują czasową grę bez podatku, powiększają wybrane kursy z oferty lub też otwierają programy lojalnościowe czy loterię. Nagrody? Darmowe zakłady, gadżety, ale czasami też i samochody lub inne wartościowe nagrody.

Legalne zakłady bukmacherskie - bonusy

„Bonusy zakłady bukmacherskie”, „zakłady bukmacherskie promocje”, „zakłady bukmacherskie bonusy” - to jedne z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkach fraz związanych z bukmacherami. Nie może to absolutnie dziwić, bo bonusy i promocje bukmacherskie to podstawa działań marketingowych każdego bukmachera. Trzeba jednak pamiętać, że darmowe zakłady bukmacherskie nie istnieją. Nawet jeśli bukmacher oferuje graczom zakład „bez ryzyka” przelewając na konto bonusowe gracza drobną kwotę, to nie robi tego z sympatii. Cel jest jasny – wpłata kolejnych pieniędzy przez gracza w przyszłości. Decydując się na korzystanie z oferty bonusowej przekazujemy bukmacherowi cenne dane, które pozwalają mu odpowiednio profilować promocje do nas kierowane. Prędzej czy później możemy ulec pokusie wpłaty solidnej kwoty na zakłady bukmacherskie.

Na co trzeba jeszcze uważać przy bonusach? Bukmacherzy przelewając nam na konto środki stawiają warunki. Gracze muszą zawierać zakłady bukmacherskie, których ryzyko przegranej jest spore, ale jednocześnie ewentualne wygrane są naprawdę kuszące. Sprawia to, że próbujemy szczęścia raz po raz, bo przecież „jedna wygrana zaspokoi wszystkie porażki”.

Czy zatem nie warto korzystać z bonusów i promocji? Jak najbardziej warto tylko trzeba potraktować bonusy jako sposób na zdobycie większego budżetu na grę, ale później grać już w sposób mniej ryzykowny, który może sprawia, że wygrane są mniejsze, ale częstsze.

Legalne zakłady bukmacherskie – odpowiedzialna gra

Każdy bukmacher musi promować tzw. politykę odpowiedzialnej gry. Ma ona zapobiegać uzależnieniom od hazardu. Warto bowiem pamiętać, że zakłady bukmacherskie są formą hazardu i gdy klienci firm bukmacherskich nie będą stosować się do kilku najważniejszych zasad, to zawieranie zakładów bukmacherskich z przyjemności może zamienić się w koszmar.

Podstawowa zasada to obstawianie zakładów bukmacherskich tylko za swoje pieniądze i tylko za środki, których braku nie odczujemy w domowym budżecie. Nie mogą być to być pieniądze, których pierwotnym przeznaczeniem są rachunki czy inne podstawowe wydatki.

Gracze nie powinni też przekraczać z góry ustalonego depozytu. Jeśli zbyt szybko ubywa nam pieniędzy powinniśmy zastanowić się czy system naszej gry jest właściwy. Przemyśleć sprawę jeszcze raz i najlepiej zrobić sobie przerwę od gry.

Bukmacherzy udostępniają kilka narzędzi, które mają zapobiegać uzależnieniom. Po pierwsze są to obszerne pytania przygotowane przez psychologów. Jeśli zbyt często w odpowiedziach pada słowo „tak” jest to moment, żeby zaprzestać gry. Bukmacherzy udostępniają też kontakt do instytucji, które pozwolą się uporać uzależnionym graczom ze swoim problemem. Zawsze lepiej skorzystać jest z pomocy przedwcześnie niż tydzień za późno.

Już przy rejestracji należy ustawić limity na grę. Później możemy także tymczasowo lub nawet na zawsze zdezaktywować nasze konto u bukmachera. Sam bukmacher również może to zrobić, gdy zauważy patologiczne zachowania graczy. Jednak nie ma się co łudzić, że to firmy bukmacherskie będą pierwsze wychodziły z taką inicjatywą. Są to firmy nastawione przede wszystkim na zysk - dlatego o stan swojego portfela, a także kondycję psychiczną powinniśmy zadbać sami.