Legalni bukmacherzy wymagają rejestracji konta na swoich portalach bukmacherskich. Rejestracja nie jest tylko sposobem na sprawne uporządkowanie kuponów, które zawierane są przez graczy. To przede wszystkim wymóg prawny. Ustawa hazardowa jest bowiem skonstruowana w ten sposób, że nie tylko nakłada obowiązki podatkowe na firmach bukmacherskich. Zakłady bukmacherskie muszą być rejestrowane także dlatego, żeby zapobiegać praniu brudnych pieniędzy i czerpaniu zysków z obstawiania przez organizacje przestępcze. To dlatego zakładając konto na portalu, gdzie można obstawiać mecze, legalni bukmacherzy żądają podania numeru konta bankowego, ale też oświadczenia, że pieniądze przeznaczone na zakłady bukmacherskie pochodzą z legalnych źródeł.

Rejestracja krok po kroku

Prześledźmy jednak procedurę rejestracji, czyli założenia konta u bukmachera krok po korku. Nie jest to proces nazbyt czasochłonny i nie powinien stworzyć wielu problemów nawet tym, którzy nie poruszają się w internecie ze sprawnością najlepszych programistów.

Legalni bukmacherzy baner rejestracja/logowanie umieszczają z reguły w widocznym miejscu na samej górze strony. W wielu innych miejscach również znajdziemy odnośniki, które w szybki sposób przeniosą nowego klienta do formularza dzięki któremu możliwa jest rejestracja.

Sama rejestracja z reguły wykonywana jest w kilku krokach. Niemal wszyscy legalni bukmacherzy mają na nią swój sposób jednak różnice nie są wielkie. Na pewno każdy przyszły gracz musi podać swój adres e-mail, który często będzie loginem w serwisie. Czasami jednak gracz może/musi ustanowić osobny login. Gracz musi też ustanowić swoje hasło. Warto, żeby hasło było naprawdę trudne do złamania. Co prawda bukmacherzy wymagają z reguły użycia małych i dużych liter, cyfr czy znaków specjalnych, ale najważniejsze, żeby to sami gracze pamiętali, że na koncie u bukmacherów będą przechowywane ich pieniądze i to o bezpieczeństwo środków finansowych należy zadbać.

Kolejne informacje, których podania wymaga rejestracja, to imię i nazwisko, data urodzenia czy adres zamieszkania. Następnie bukmacherzy przechodzą do tych najbardziej wrażliwych danych. Numer PESEL, numer konta oraz numer dowodu osobistego lub paszportu to dane, których podania wymaga każdy bukmacher. Rejestracja bez dowodu osobistego jest, więc możliwa, bo jeśli ktoś nie posiada tego dokumentu, to akceptowalnym dokumentem tożsamości jest paszport.

Bardzo ważne przy podawaniu numeru konta jest to, żeby było to konto w banku, którego jesteśmy właścicielami. Bukmacher dzięki temu uwierzytelni dane, które nowi klienci mu podali.

Do przejścia pełnej rejestracji brakuje już tylko oświadczeń o pełnoletności, o zaznajomieniu się z regulaminem czy wyrażeniu zgody na udział w promocji bonusowej. W formularzy rejestracyjnym można też wpisać kod promocyjny. Legalni bukmacherzy udostępniają takie kody, a gracze mogą liczyć na zwiększone bonusy powitalne.

To już niemal koniec procedury rejestracji. Najczęściej bukmacherzy jednak wymagają jeszcze potwierdzenia poprzez otworzenie linku aktywacyjnego, którego wysyłają nowym graczom na podany adres e-mail.

rejestracja u bukmachera

Weryfikacja danych

W tym momencie u większości bukmacherów można już przelać pierwsze środki i rozpocząć stawianie kuponów na zakłady bukmacherskie. Jednak, aby w pełni zakończyć procedurę rejestracji, należy jeszcze zweryfikować swoje dane poprzez przesłanie skanu lub zdjęć swojego dokumentu tożsamości (niektórzy bukmacherzy proszą o to wcześniej). Jest to również ustawowy warunek do którego musi się dostosować każdy bukmacher. Rejestracja bez dowodu lub paszportu jest więc niemożliwa. Skany lub zdjęcia powinny być w dobrej jakości, ale niektórzy legalni bukmacherzy dopuszczają zaczernienie pewnych danych. Dopiero po przesłaniu dokumentów i zatwierdzeniu ich przez bukmachera, nowi gracze mogą w pełni korzystać z konta bukmacherskiego, czyli nie tylko wpłacać środki na konto bukmachera, ale także otrzymywać od niego wypłaty. Rejestracja łącznie z weryfikacją danych przez bukmachera nie powinna trwać dłużej niż 30 minut.

Szybka rejestracja konta bukmacherskiego

Przedstawiliśmy sposób jak przejść pełną rejestrację na portalu bukmacherskim. Jest też jednak jeszcze jeden sposób, który proponuje niemal każdy bukmacher. Szybka rejestracja, to podanie tylko części swoich danych przez graczy i brak konieczności przesłania skanów lub zdjęć dokumentu tożsamości. Dlaczego tak ważne jest jednak to, żeby wszystkie informacje o nas dostał bukmacher? Szybka rejestracja umożliwia co prawda wpłatę na konto bukmachera, ale ma kilka ograniczeń. Jednym z nich jest czas działania konta tymczasowego. Niektórzy bukmacherzy określają go na np. 30 dni, a inni na 90 dni. Po tym czasie chcąc dalej zawierać zakłady bukmacherskie i tak musimy podać wszystkie nasze dane. Ograniczona jest też kwota za którą można obstawiać zakłady bukmacherskie na koncie tymczasowym. Jest to z reguły najczęściej maksymalnie ok. pięciu tysięcy złotych za wszystkie postawione zakłady bukmacherskie. Najważniejszą niedogodnością szybkiej rejestracji jest to, że nie można wypłacić swoich wygranych, póki nie prześlemy wszystkich danych, których wymaga od nas bukmacher. Szybka rejestracja jest dobrym sposobem na przetestowanie oferty bukmachera, trwa bowiem około minuty. Jeśli gracze chcą pozostać w jego progach dłużej powinni jak najszybciej przejść pełną procedurę rejestracji.

Rejestracja to nie tylko możliwość obstawiania zakładów on-line. To także możliwość skorzystania z dodatkowej oferty bukmachera jak np. oglądanie transmisji „na żywo”, z wydarzeń do których bukmacher ma prawa.

Jeśli ktoś nie chce podawać bukmacherowi swoich danych ma jeszcze jeden sposób. Może korzystać z usług bukmacherów, którzy posiadają punkty stacjonarne. Gra w lokalach bukmacherskich jest bowiem wyłączona z obowiązku posiadania konta bukmacherskiego.