Oferta bukmacherów na zakłady bukmacherskie jest bardzo szeroka. Śmiało można użyć hasła jednego z nich: „zakładamy się o wszystko”, jako motto całej branży bukmacherskiej. Wraz z rozwojem i upowszechnieniem internetu również i oferta kursowa wszystkich bukmacherów uległa transformacji. Wydarzeń jest cała masa i naprawdę czasami można zagubić się w rodzajach zakładów jakie proponują typerom legalni bukmacherzy. Świat ma coraz mniej granic i dzięki temu lista kursowa niemal każdego bukmachera jest globalna. W Europie jest poranek? To nic. Dzień w Azji trwa w najlepsze, a noc w Ameryce jeszcze nie taka głucha. Trwają i zaczynają się kolejne rozgrywki, które można obstawiać. Przyjrzymy się zatem jak wygląda oferta bukmacherów.

Legalni bukmacherzy – zakłady przedmeczowe

Zakłady bukmacherskie związane z rozstrzygnięciami końcowymi spotkań typowane przed ich rozpoczęciem to podstawa działalności bukmacherskiej. Nie ma nic prostszego (przynajmniej technicznie) niż obstawienie przed spotkaniem czy ktoś wygra, przegra, a może zremisuje. Oferta działających w Polsce legalnych bukmacherów składa się z co najmniej 20 do nawet blisko 40 różnych dyscyplin sportowych.

Nie będzie niespodzianki jeśli powiemy, że najpopularniejsza jest piłka nożna. Dalej to tenis (ze względu na brak remisów), koszykówka (tutaj remis jest rzadkością) i hokej na lodzie (wysokie kursy). Te dyscypliny sportowe wśród typerów uznawane są za najważniejsze. Oczywiście można typować nie tylko to. Są przecież pozostałe sporty drużynowe, żużel, lekkoatletyka, kolarstwo, a także wiele sportów niszowych. Coraz bardziej popularny staje się też e-sport, czyli kursy na wydarzenia związane z turniejami i ligami w grach komputerowych.

Jednak zakłady przedmeczowe również przeszły ewolucje związaną głównie z internetem, bo to on w najprostszy sposób pozwala bukmacherom „dokładanie” do głównego kursu kolejnych. Są to tzw. rynki (lub markety). Gracze mogą stawiać zakłady bukmacherskie z handicapem, na dokładny wynik danego spotkania, liczbę bramek czy punktów. To kto strzeli gola, zdobędzie najwięcej punktów itd., itp. Możliwości jest wręcz nieskończona liczba i są one ściśle powiązane ze specyfiką danego sportu.

zaklady przedmeczowe

Legalni bukmacherzy – zakłady „na żywo”

Oferta na zakłady „na żywo” cieszy się coraz większą popularnością. Bukmacherzy wiedzą, że obstawianie spotkań, które się ogląda generuje jeszcze więcej emocji. A trzeba pamiętać, że przy typowaniu zakładów bukmacherskich emocje rzadko kiedy są sprzymierzeńcem graczy. Więc typować „live” powinni tylko ci, którzy podchodzą do tego w analityczny sposób, a obstawianie wiąże się nie tylko z oglądaniem meczu, ale także sprecyzowaną taktyką gry w zakładach bukmacherskich. W związku z tym, że wielu graczy stawia zakłady „na żywo” kompulsywnie, to coraz więcej państw zakazuje reklamy zakładów „na żywo”.

Oferta legalnych bukmacherów na zakłady „live” nie jest aż tak bogata jak na zakłady przedmeczowe, ale różnice niemal z tygodnia na tydzień się zacierają. To co wyróżnia zakłady „na żywo” w ofercie każdego bukmachera to graficzne przedstawienie meczów, a do tego publikowane są najpotrzebniejsze typerowi statystyki, które są na bieżąco aktualizowane.

Silną stroną kilku bukmacherów w Polsce jak np. STS, Fortuny, Forbet czy Betclic jest transmitowanie spotkań przy okazji oferty „na żywo”. Prawa do transmisji na stronach internetowych (na „małym” ekranie) oraz w aplikacjach mobilnych (dostępny „pełny” ekran) nie są aż tak drogie jak w przypadku tych telewizyjnych, więc bukmacherzy mogą pochwalić się możliwością transmitowania najważniejszych rozgrywek sportowych. Dla typujących „na żywo” nawet ważniejsze może być jednak pokazywanie mniej znaczących rozgrywek czy turniejów. Tych o których transmisje w TV jest nieco trudniej. Bukmacherzy za transmisje co do zasady nie pobierają dodatkowych opłat. Jednak mogą stawiać warunki np. dodatnie saldo na koncie czy konieczność zagrania kuponu w określonym czasie.

Legalni bukmacherzy – zakłady specjalne

Pod tym hasłem najczęściej spotykane są zakłady bukmacherskie, które nie są związane ze sportem. Prym wiodą kursy związane z polityką. Zbliżające się wybory, referenda czy inne ważne polityczne rozstrzygnięcia z reguły nie ujdą uwadze bukmacherów. Jednak to nie wszystko. Bukmacherzy wystawiają kursy związane ze światem kultury np. kursy na na najważniejsze nagrody muzyczne czy filmowe. Nie umkną też zakłady związane z...tym co się stanie w znanych serialach. Niektórzy bukmacherzy tak mocno stawiają na zakłady specjalne, że oferują nawet kursy związane z … pogodą. Nie może też zabraknąć typów związanych z rynkami finansowymi.

Czy opłaca się grać zakłady specjalne? To oczywiście zależy, bo przecież i tutaj bukmacherzy wyliczają prawdopodobieństwo za pomocą skomplikowanych narzędzi. Jednak, kto ma wiedzę znacznie wykraczającą poza sport na pewno znajdzie jakieś kursy, które po analizie mogą okazać się ciekawymi i wartymi ryzyka.

Legalni bukmacherzy – sport wirtualny

Sport wirtualny to zdecydowanie najbardziej kontrowersyjny punkt oferty każdego bukmachera. Do tego stopnia, że sami bukmacherzy często decydują się na nie udostępnianie sportu wirtualnego swoim klientom. Dlaczego? Sport wirtualny to loteria. Co prawda gracze mają do dyspozycji statystyki czy tabele, ale jak można przeanalizować czy „wirtualny” zawodnik jest w pełnej dyspozycji? O wyniku decyduje ślepy los, a właściwie generuje go algorytm. Gracze mogą obstawiać wirtualne mecze piłki nożnej, tenisa, wyścigi i wiele innych.

Co tak kusi graczy? Na pewno szybkość rozgrywki. Nie trzeba czekać godzinami na koniec meczu, bo trwa on maksymalnie dwie/trzy minuty. Zakład rozliczany jest natychmiast i już po chwili jest okazja do postawienia kolejnego i tak w kółko. Nie trzeba być psychologiem, żeby sport wirtualny określić jako ten potencjalnie najbardziej uzależniający wśród wszystkich dostępnych zakładów bukmacherskich.