Są dwa sposoby na zawieranie zakładów bukmacherskich. Przez lata najpopularniejsze było oczywiście zawieranie zakładów bukmacherskich w punktach stacjonarnych. Tam sytuacja z płatnościami była i jest prosta. Po wybraniu meczów idzie się do „okienka” i opłaca zakład. Można to robić za pomocą gotówki, ale też w wielu miejscach przy użyciu kart debetowych.

Z płatnościami w serwisach internetowych jest tylko na pozór nieco więcej problemów. Oczywiście pomijamy fakt, że na stronie bukmachera należy się zarejestrować podając swoje dane. Jest to jednak procedura jednorazowa.

Sposobów na dokonanie przelewów na konto jest co najmniej kilka i ci, którzy pamiętają początki internetowego obstawiania, a ostatnio zrobili sobie dłuższą przerwę, będą bardzo zdziwieni. Wpłaty na konto bukmachera odbywa się teraz w ekspresowym tempie i co najważniejsze dla każdego gracza w sposób bezpieczny dla przekazywanego depozytu.

Zakłady bukmacherskie – przelew błyskawiczny

Serwisów oferujących przelewy błyskawiczne jest w Polsce kilka. To m.in. Przelewy24, PayU, Tpay.com czy Dotpay. Dzięki nim możemy przekazać pieniądze z kont bankowych ze wszystkich działających w Polsce banków na konto bukmachera i zajmie to ok. minuty. Bukmacherzy ani serwisy nie pobierają prowizji. Z reguły nie ma też limitu minimalnej wpłaty. Chyba, że limitem nazwiemy złotówkę, bo czasami właśnie na takim minimalnym poziomie można zrobić przelew. Trzeba jednak pamiętać, że większość bukmacherów wymaga wkładu w zakład bukmacherski na poziomie co najmniej dwóch złotych.

przelew blyskawiczny

Zakłady bukmacherskie – karty debetowe

W Polsce działa dwóch operatorów kart kredytowych i debetowych – Visa i MasterCard. Wszyscy działający w Polsce bukmacherzy zezwalają na przelanie środków bezpośrednio z kart. W specjalnym formularzu należy podać kwotę, dane właściciela karty, termin ważności i specjalny kod CVV, który umożliwia płatności w internecie. Podobnie jak w przypadku przelewów błyskawicznych pieniądze na koncie bukmachera powinny bez prowizji znaleźć się w ciągu najpóźniej kilku minut.

Zakłady bukmacherskie – portfele elektroniczne

To już nieco inna para kaloszy, która gwarantuje nieco więcej anonimowości przy dokonywaniu przelewu na konto bukmachera. Nie każdy bukmacher ma je w swojej ofercie. Dwa najpopularniejsze portfele elektroniczne to Skrill i Neteller. Samo przelewanie środków na konto bukmachera dokonywane jest bez prowizji, ale zazwyczaj trzeba wpłacić co najmniej 10 zł. Oprócz tego sam przelew środków do wspomnianych serwisów odbywa się już z prowizją (z reguły ok. 1 %). Na rynku finansowym jest jeszcze wiele innych portfeli elektronicznych, ale mało który bukmacher umożliwia skorzystanie z nich

Zakłady bukmacherskie – inne sposoby wpłaty

To nie koniec, bo niektórzy legalni bukmacherzy umożliwiają wpłaty dzięki mobilnym płatnościom Blik. Można też czasami dokonać wpłaty dzięki Paysafecard, czyli specjalnemu kodowi, który można kupić np. w salonikach prasowych (sami wybieramy jego wartość) – ale zakup podlega prowizji. Innym sposobem jest możliwość wpłaty na internetowe konto bukmachera pieniędzy za pośrednictwem punktu stacjonarnego) np. w STS podając swój login i numer PESEL.

Oczywiście nadal możemy pójść na pocztę lub innej placówki i dokonać tradycyjnego przelewu środków. W tym przypadku gracze muszą się liczyć, że przelew zostanie zaksięgowany nawet po kilku dniach.

Zakłady bukmacherskie – wypłaty

W słusznie minionych czasach bukmacherskich przelewy z wygranymi (głównie od zagranicznych bukmacherów) szły do graczy kilka dni. Czasem nawet powyżej tygodnia. W związku z tym, że firmy bukmacherskie, które posiadają polską koncesję muszą posiadać konto w jednym z działających w Polsce banku, typerzy znacznie krócej czekają na wypłatę środków.

Choć i tak wielu bukmacherów nadal zleca wypłaty tylko raz na dzień. Tradycyjnie jest to godzina 12. W zależności od sesji bankowych na taki przelew możemy czekać kilka godzin, ale najpóźniej następnego dnia powinniśmy mieć pieniądze na własnym koncie. Gorzej jeśli zdecydujemy się na wypłatę o 12:01. Wtedy musimy czekać niemal kolejne 24 godziny.

Coraz większa liczba legalnych bukmacherów usprawnia jednak system wypłat. Po pierwsze, zleca przelewy częściej niż raz na dzień. Po drugie, udostępnia swoim klientom tzw. błyskawiczne przelewy wypłat. Dzięki nim gracze mogą liczyć (jeśli posiadają konto w banku, które obsługuje takie systemy) na to, że przelew z wygraną trafi na ich konto nawet po kilkunastu minutach od zlecenia wypłaty.

Wydaje się, że taki sposób realizacji wypłat powinien być standardem dla wszystkich legalnie działających bukmacherów w Polsce. Realizacja szybkich wypłat uwiarygadnia jeszcze bardziej bukmachera w oczach graczy.

Realizacja wypłat jest przeprowadzana bez prowizji i co do zasady nie ma minimalnych kwot możliwej wypłaty.